Domek – choinka

Domek – Choinka

MINIDODATEK

O minidodatku do Domku – choince

Miłym zaskoczeniem było dla mnie to, iż wydawca po rejestracji naszego egzemplarza gry przysłał nam pocztą mindodatek o nazwie choinka.

Otrzymujemy w nim cztery żetony wyposażenia – choinek, dodających 1, 2, 3 i 4 punkty.

Zasady jego użycia są proste – jeśli ktoś wybrał kartę wyposażenia może ją zastąpić dowolnym (czyli najlepiej z największą ilością punktów) żetonem choinki.

Kto zrobi to pierwszy może zgarnąć 4 punkty. Wydawało mi się w pierwszej chwili, że przy grze czteroosobowej zamiana wyposażenia na choinkę dającą 1 punkt jest bez sensu, jednak czasem dostaje się wyposażenie, którego nie możemy użyć, lub nie chcemy, bo zamknie nam dane pomieszczenie. Warto więc wówczas wybrać choinkę, którą wolno nam postawić w dowolnym pomieszczeniu składającym się z przynajmniej dwóch kart.

Z dodatkiem zagraliśmy raz i rzeczywiście dwoje z nas skorzystało z wymiany wyposażenia na choinkę.

Minidodatek, nie wnosi wiele do gry – dlatego jest minidodatkiem, ale dodaje jednak coś więcej niż odrobinę świątecznego klimatu. Na pewno jest dodatkowym elementem taktyki, a przecież w grze jest ich tak niewiele, że każdy jest na wagę złota.

Mam cichą nadzieję, że świetny wydawca, jakim jest Rebel nie pozwoli znudzić się swoim klientom i od czasu do czasu będzie coś takiego do gry dodawał. A ona potrzebuje tego, jak kania dżdżu…